automatyka budynkowa
automatyka budynkowa i inteligentny dom

Architektura 21szego wieku : Layton Pavilion / Johnsen Schmaling Architects

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

John J.
Macaulay Architekci: Johnsen Schmaling Architects Lokalizacja: Greenfield, Wisconsin, Stany Zjednoczone Rok Projektu: 2011 Obszar Projektu: 200 m.
Zdjęcia: John J.
Macaulay + 11 Mała interwencja architektoniczna osadzona w przestrzennej próżni przedmieść, Layton Pavilion Funkcjonuje jako gatehouse łączący duży parking w centrum handlowym z otoczonym murami, nierozwiniętym terenem poprzemysłowym, wykorzystywanym jako prowizoryczna przestrzeń publiczna wzdłuż ruchliwego podmiejskiego skrzyżowania.
Pracując z ograniczonym stypendium, zaprojektowaliśmy prosty betonowy pawilon w kształcie odlewu, pokryty warstwą fartucha, który unosi się nad południowo-zachodnim narożnikiem terenów poprzemysłowych i zaznacza połączenie między tymi dwoma pomieszczeniami.
Chrupka, surowa forma, jej pozbawiona zapachu ciemność, stanowczy kontrast z beżową pogodą otoczenia, stwarzają nieoczekiwane poczucie ciężkości w nieważkiej monotonii podmiejskiego krajobrazu.
Otoczony obfitością estetycznej nieśmiałości i dosłownie prowadzący z nikąd do nikąd, sam pawilon staje się celem, reinterpretacją archetypowego szaleństwa w parku, który oferuje serię podstawowych instynktownych i cielesnych doświadczeń rzadko spotykanych w tym kontekście: kompresja podczas wprowadzania; kontrolowane kadrowanie widoków i widoków, przez szczeliny, ściany i dach; obiekt zajęty, starannie wyskalowany, do napotkania chodzących ludzi, a nie pędzących samochodów; polerowane betonowe samoloty, ich namacalna solidność i materialna autentyczność to swoisty wyjątek w środowisku zdominowanym przez antyseptyczną płytkość cienkich fornirów.
Liniowy żłobek usytuowany poniżej krawędzi dachu pozwala na wnikanie wody deszczowej do gruntu, a jego pierwotna preria cieszy się powodzeniem z otaczającego morza asfaltu.
.
John J.
Macaulay Spatiality, scale, materiality.
Pawilon Layton ponownie wprowadza te fundamentalne pojęcia do zubożałej rzeczywistości na peryferiach miejskich.
Pusty i złowieszczy, ponieważ znajduje się w środku podmiejskiej pustki, służy jako cichy pomnik bogactwa ludzkiej kondycji.
.
John J.
Macaulay.
John J.
Macaulay
[podobne: instalacja odgromowa schemat, vitopend 100 instrukcja, kalkulator współczynnika u ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: instalacja odgromowa schemat kalkulator współczynnika u vitopend 100 instrukcja