automatyka budynkowa
automatyka budynkowa i inteligentny dom

Architektura i nowoczesne budownictwo – AD Round Up: Patio Houses Part I

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Dla wielu osób ładny dom nie jest kompletny bez ładnego patio.
A więc w ten piątek przyniesiemy ci.
z naszym najlepszym wyborem domów patio wcześniej opublikowane na ArchDaily.
Os House / Nolaster Projekt architektury przedstawiony jest pod następującymi warunkami.
Para kupiła jedną z niewielu dostępnych działek na wybrzeżu Zatoki Biskajskiej.
Po prawie rocznej obserwacji każdej nadmorskiej miejscowości od Plentzia do San Vicente de la Barquera, znaleźli to miejsce, którego szukają w osiedlu z lat 70.
w pobliżu Loredo, letniego kurortu poza Santander.
Działka opada w dół i jest przecinana przez 30-metrowy klif, z którym fale pękają.
Północny wiatr morski jest bardzo trudny, co utrudnia drzewu wzrost w linii brzegowej (czytaj więcej.) Ocho al Cubo House / Sebastian Irarrazaval Dom ma być zamieszkany w weekendy; specjalne okazje, kiedy osoby z jednej strony zamieszkują przestrzeń przez dłuższy czas, az drugiej strony zamieszkują przestrzeń w nieformalny i bardziej rozproszony sposób.
Z tego powodu konfiguracja domu koncentruje się na cieniach jako głównym elemencie, który kwalifikuje przestrzeń, zmieniając przestrzeń w ciągu dnia i nieokreśloność fizycznych i programowych granic, sprawiając, że cyrkulacja jest wolna od płynów, jest relacją między różnymi przestrzeniami (czytaj więcej.) Willa Meindersma / Cie Willa Meindersma to dom introwertykański.
Wszystkie pokoje są rozmieszczone wokół patio.
Fasada zewnętrzna nie ma okien, a fasada patio składa się tylko z okien i drzwi.
W tym samym czasie wzdłuż podłogi i grzbietu dachu znajdują się pozbawione ramy okna z listwami, a światło słoneczne porusza się niczym korona światła po krzywych we wnętrzu.
Dom i patio zostały podniesione w stosunku do otaczającej ziemi, a przylegające do pokoju w ogrodzie w piwnicy, poziom ziemi tonie tworząc taras na wysokości ściany piersi (czytaj dalej.) Dom N / Sou Fujimoto Dom dla dwóch osób plus pies.
Sam dom składa się z trzech skorup o rozmiarach progresywnych zagnieżdżonych w sobie.
Najbardziej zewnętrzna powłoka pokrywa cały lokal, tworząc zadaszony, częściowo kryty ogród.
Druga powłoka zamyka ograniczoną przestrzeń wewnątrz zadaszonej przestrzeni zewnętrznej.
Trzecia powłoka tworzy mniejszą przestrzeń wewnętrzną.
Mieszkańcy budują swoje życie w tej gradacji domeny.
Życie w tym domu przypomina życie wśród chmur.
Nie można znaleźć wyraźnej granicy, z wyjątkiem stopniowej zmiany domeny (czytaj więcej.) Dom 2 / Eduardo Berlin Razmilic Poprzez niekonwencjonalną implantację House 2 wyodrębnia codzienny program domu na jednym poziomie.
Opierając się na naturalnym zboczu terenu, dom i ogród rozwijają się 3,5 metra nad poziomem ulicy, poprzez elementarną operację naziemną, która przekształca wstępny wzrost w dwóch głównych poziomych planach, powyżej i poniżej.
Obie sfery stopniowo są artykułowane przez operacje architektoniczne.
Więcej niż parking, sąd o powierzchni 500 metrów kwadratowych, porowaty i przeźroczysty, stanowi plac dostępowy, starannie zaprojektowany i częściowo osłonięty przez dużą objętość drugiego poziomu (czytaj dalej.)
[przypisy: piec kondensacyjny cena, e slawex, vitopend 100 instrukcja serwisowa ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: e slawex piec kondensacyjny cena vitopend 100 instrukcja serwisowa