automatyka budynkowa
automatyka budynkowa i inteligentny dom

Budownictwo i architektura : Biennale w Wenecji 2012: Futura Bold Post-City: Rozpatrywanie sprawy Luksemburga

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości wystawców z pawilonu luksemburskiego Yi-der Chou, Radim Louda, Philippe Nathan Pawilon luksemburski na Biennale w Wenecji w 2012 r., Zatytułowany Futura Bold.
Post-City: Biorąc pod uwagę przypadek Luksemburga, jest spekulacyjnym badaniem przyszłych problemów, z którymi zmierzą się miasta XXI wieku.
Posługując się luksemburskim studium przypadku, Post-City szuka podejścia do sił środowiska miejskiego, zamiast zawierać wniosek miejski.
Post-City stawia dziś istotne pytania, które wynikają z miejskich warunków Luksemburga.
Ustanowiony jako platforma do dyskusji, pawilon będzie dostępny w Ca.
del Duca w ramach Biennale w Wenecji w 2012 r.
do 25 listopada.
Dołącz do nas po przerwie, aby uzyskać więcej informacji na temat tego projektu.
Post-City ocenia luksusem za pomocą subiektywnej soczewki.
Biorąc pięć specyficznych środowisk w tym mieście, wybranych ze względu na ich znaczenie dla miejskich scenerii miasta, zespół wybrał Belval, Berchem, Ingeldorf, Kirchberg i Schengen jako obszary, które mają być połączone przez proponowane miasto.
Dzięki uprzejmości wystawców z luksemburskiego pawilonu Yi-der Chou, Radim Louda, Philippe Nathan Rezultatem jest nagromadzenie nałożonej infrastruktury oraz kolaż istniejących i fikcyjnych doświadczeń i sytuacji miejskich.
Krótko mówiąc, jest to obszar możliwości nałożonych na możliwości łączenia, możliwości wizualizacji gęstości i koncentracji oraz możliwości oceny potencjalnych sukcesów i porażek takich strategii.
Post-City pozostawia bardzo specyficzną niezdefiniowaną strefę w środku tkanki miejskiej.
Ten trójkątny element celowo pozostawia się pusty, aby uwzględnić wszystkie inne potencjalne możliwości.
Dzięki uprzejmości wystawców z luksemburskiego pawilonu Yi-der Chou, Radim Louda, Philippe Nathan Wniosek dotyczy siedmiu sytuacji, od przepływu ruchu i koordynacji systemów infrastrukturalnych do podziałów produkcji żywności i rolnictwa.
Proponuje system przemysłu, który zasila innowacje z uniwersytetów.
badania i świeże pomysły w sposób, który podąża za przemysłem w kierunku trendu globalizacji, jednocześnie pozostawiając go zakorzenionym w rozwoju lokalnym.
Zmienność niskiej i wysokiej gęstości daje możliwości dla różnych rodzajów działań i rozwoju.
Dzięki uprzejmości wystawców z Luksemburga, Yi-der Chou, Radim Louda, Philippe Nathan Średniej wielkości i mieszane koncentracje określają publiczną i prywatną przestrzeń, która jest dostępna i aktywna.
Naturalny krajobraz jest włączony na obrzeżach zabudowań z lasem tuż za miastem.
Promieniowa siatka uliczna określa obszar mieszkalny z różnymi rodzajami jednostek mieszkalnych, które mogą pomieścić wiele osób i ma możliwości rozwoju mieszanego.
Dzięki uprzejmości wystawców z luksemburskiego pawilonu Yi-der Chou, Radim Louda, Philippe Nathan Prezentacja dla Post-City obejmuje instalację modelu gipsowego, prace plastyczne i ilustracje oraz książkę wydaną specjalnie dla tego projektu.
Książka jest wstępem do przewodnika i refleksji na temat wystawy i jest zaproszona do przeprowadzenia dodatkowych dyskusji, które mogą powstać w wyniku wystawy.
Dzięki uprzejmości wystawców z pawilonu luksemburskiego Yi-der Chou, Radim Louda, Philippe Nathan Wystawcy: Yi-der Chou, Radim Louda, Philippe Nathan Komisarz: Fondation de l Architecture et de l Ingénierie, Luksemburg Reprezentowany przez: Christiana Bauera, Tatianę Fabeck, Mathias Fritsch, Stefano Moreno, Andrea Rumpf Obsługiwane przez: Ministerstwo Kultury, Luksemburg Koordynacja w Wenecji: Caterina De Cesero / Galleria Upp Modele i instalacja gipsów: Werkplaats Vincent de Rijk, Rotterdam Prefalux, Junglinster Projekt graficzny: Manuela Dechamps Otamendi, Bruksela Ilustracje: Eva Le Roi, Bruksela Fotografia: Maxime Delvaux, 354photographers, Brussels
[podobne: płytki na płycie osb, wkłady kominowe ze stali nierdzewnej, kruszenie betonu ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kruszenie betonu płytki na płycie osb wkłady kominowe ze stali nierdzewnej