automatyka budynkowa
automatyka budynkowa i inteligentny dom

Budownictwo wczoraj i dzis : AD Round Up: Architektura edukacji Część I

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Kontynuujemy nasze starania, aby udostępnić Ci nasze najlepsze wcześniej opublikowane prace, tym razem nasza funkcja Round Up obejmuje architekturę edukacyjną.
Ciesz się! Metzo School Zaprojektowany przez Ericka van Egeraata, nowe Metzo College, położone w Doetinchem, mieście na wschodzie Holandii, mieści szkołę edukacji zawodowej oraz publiczne obiekty sportowe.
Nowy budynek zastępuje trzy istniejące budynki szkolne.
Na łącznej powierzchni 16 000 m2 brutto szkoła może pomieścić 1.300 uczniów w wieku od 12 do 16 lat.
Szkoła oferuje szereg kursów technicznych i teoretycznych, w tym edukację zdrowotną i opiekę społeczną.
Głównym celem projektu było zachowanie istniejącego otwartego otoczenia w jak największym stopniu (czytaj dalej.) Rozszerzenie Uniwersytetu Aalen Istniejący istniejący plan zagospodarowania przestrzennego z liniowym układem budynków i centralnym deptakiem.
Drzewa zasadzone wzdłuż ulic integrują budynki w naturze.
Plac otoczony biblioteką i różne wydziały zapewniają przestrzeń na świeżym powietrzu dla rekreacji po wyczerpujących wykładach.
Obecnie realizowane budynki są pierwszymi krokami małej, pełnej nadziei, rozwijającej się wioski, kampusu badań i edukacji.
Projekt pochodzi z MGF Architekten GmbH (czytaj dalej.) Syjamskie Wieże Alejandro Aravena.
Zostaliśmy poproszeni o zbudowanie szklanej wieży, aby pomieścić wszystko, co miało związek z komputerami na uniwersytecie.
Widzieliśmy trzy problemy: komputery, szkło i wieżę.
Uczelnia poprosiła nas, abyśmy zakwestionowali rodzaj architektury wymaganej do nauczania teraz, gdy wszystko zależy od technologii cyfrowej.
Czy architektura powinna się zmienić, skoro mamy komputery.
Czy pojęcie pokoju (czy to do pracy, czy do udziału w zajęciach) nadal ma sens.
Nasza odpowiedź brzmi: tak i nie (czytaj więcej.) Remont budynków i dodatek do audytorium, Szkoła Sztuk Pięknych, Universidad de Chile Po 1969 roku pożar szkoły sztuki, która znajduje się w parku leśnym od 1910 roku, sztuka Wydział został zmuszony do podnajmu część swoich obiektów jako sal lekcyjnych.
Było to na początku lat 70-tych, kiedy zaczęły powstawać arcydzieła Juana Gomeza Millasa, prezydent Salvador Allende poprosił architekta Ricardo Alegrię o zbudowanie nowego Wydziału Sztuk Plastycznych.
Wkrótce po wojskowym sygnalizatorze, budowa zatrzymała się, pozostały tylko konstrukcje stalowe, które przez 30 lat posiadały tylko powietrze (czytaj więcej.) Oslo School of Architecture Nowa Oslo School of Architecture, autorstwa JVA, mieści się w istniejącym budynku z 1938 r.
, położony nad rzeką Akerselva we wschodniej części Oslo.
Szkoła jest częścią większego wysiłku na rzecz ożywienia tego dawnego obszaru przemysłowego do celów związanych z edukacją.
Celem długoterminowym jest kampus edukacji artystycznej wzdłuż brzegu rzeki.
Projekt zdobył pierwszą nagrodę w otwartym konkursie architektonicznym w 1998 roku.
Zewnętrzna część istniejącego budynku ma status ochrony.
Architekci utrzymali blok w pobliżu rzeki i połączyli nowy program z logiką istniejącego budynku wraz z otoczeniem w jedną sekwencję przestrzenną (czytaj więcej.)
[patrz też: płytki na płycie osb, wkłady kominowe ze stali nierdzewnej, floks szydlasty ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: floks szydlasty płytki na płycie osb wkłady kominowe ze stali nierdzewnej