automatyka budynkowa
automatyka budynkowa i inteligentny dom

Budownictwo wczoraj i dzis : ORDOS 100 # 23: Oyler Wu Collaborative

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Ta willa znajduje się w projekcie działki ORDOS.
Architekci: Oyler Wu Collaborative Lokalizacja: Ordos, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Zespół projektowy: Dwayne Oyler, Jenny Wu, Fayez Ahbad, Phillip Cameron, Jian Huang, Huy Le Consulting Inżynier konstrukcyjny: Buro Happold Rok budowy: 2008 Rok budowy: 2009Curator: Ai Weiwei , Pekin, Chiny Klient: Jiang Yuan Water Engineering Ltd, Mongolia Wewnętrzna, ChinyConstructed Area: 1,000 m2 aproxThis wniosek o 1000 metrów kwadratowych willi w Mongolii Wewnętrznej, Chiny jest częścią rozwoju 100 willi zaprojektowanych przez 100 architektów z 27 różnych kraje.
Koordynatorem projektu jest Ai Wei Wei z FAKE Design w Pekinie.
Nasza propozycja dąży do stworzenia symbiotycznego związku między krajobrazem a budynkiem, a także do stworzenia szeregu przestrzennych przepaści pomiędzy głównymi blokami programowymi.
Rozwijając przestrzenie, propozycja zaczyna się od jednoczesnego dążenia do zminimalizowania ogólnego naziemnego masowania budynku, jednocześnie zapewniając podziemne pomieszczenia z natychmiastowym dostępem do światła i powietrza.
Dążąc do tego celu, umieściliśmy około jednej trzeciej programu poniżej klasy.
Jednak w większości przypadków powierzchnia wykopana jest odsunięta od budynku w taki sposób, aby zmniejszyć obecność masy budowlanej w obiekcie bez empirycznych wad zajmowania podziemnych pomieszczeń.
W efekcie większość elementów programistycznych pod ziemią może działać jako przestrzenie naziemne w odniesieniu do dostępu na zewnątrz, światła i powietrza.
Takie rozmieszczenie podziemnych przestrzeni jest również korzystne w zapewnieniu stałej ochrony przed przeważającymi wiatrami.
Dostęp do podziemi zapewniają dwie główne rampy biegnące od punktu wejścia na teren.
Pierwsza rampa prowadzi do garażu dojazdowego, z drugą, mniejszą rampą prowadzącą do strefy rekreacyjnej w piwnicy.
Ogólny schemat budowy opiera się na opracowaniu dwóch.
U.
ukształtowane elementy budowlane, z których jedna odpowiada publiczności, a druga prywatnym funkcjom programu.
.
U.
kształty są następnie nakładane w orientacji blokującej w celu utworzenia głębokich geometrycznych studni świetlnych, które rozciągają się na całą masę budynku.
Te studnie świetlne są postrzegane jako kluczowe doświadczenie architektoniczne domu, służące jako przestrzenne i empiryczne połączenie między zaprogramowanymi przestrzeniami i krajobrazem, z którego się rozciągają.
Geometryczne otoczenie domu służy temu pomysłowi, tworząc materialną i formalną ciągłość, która działa zarówno w planie, jak i w przekroju.
[więcej w: piec kondensacyjny cena, vitopend 100 instrukcja, wkłady kominowe ze stali nierdzewnej ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: piec kondensacyjny cena vitopend 100 instrukcja wkłady kominowe ze stali nierdzewnej