automatyka budynkowa
automatyka budynkowa i inteligentny dom

Nowoczesna architektura : AD Futures # 3: NRJA / No Rules, Just Architecture

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

W tym tygodniu na AD Futures, NRJA: Znalazłem tę praktykę dzięki rekomendacji jednego z naszych czytelników, którzy przysłal mi ten film.
Po obejrzeniu tego, miałem dobre przeczucie co do kolejnych pokoleń.
Świeże pomysły, młody zespół (średni wiek to 25 lat).
właściwie buduje te pomysły! To NRJA (No Rules Just Architecture) praktyka z siedzibą w Rydze, Łotwa, założona przez Uldisa Luksevicsa w 2005 roku.
Jako młode biuro mają bardzo mocne zdanie, które można zobaczyć (lub odczuć.) W swoich projektach.
Czują się pasjonatami tego, co robią, a bycie profesjonalnym i zawsze próbującym wyjść poza to, co jest dozwolone lub wymagane.
stąd.
Nie ma reguł tylko architektura ..
Ale myślę, że ich stwierdzenie opisuje to lepiej: Nasze podejście jest aktywne i inspiruje nas kreatywność i kompetencje otaczającego nas świata.
Większość naszej pracy dostajemy w zaproszonych konkursach, w których zawsze staramy się zaproponować więcej, niż jest to dozwolone lub wymagane.
Tak właśnie brzmi NRJA.
Brak reguł Tylko architektura.
Naszym zdaniem są dwa bardzo ważne.
P.
`s, które są niezbędne w architekturze.
pozytywne nastawienie i profesjonalizm.
Najważniejsze to spróbować poczuć i kochać zgodnie z prawdą i robić rzeczy, które naprawdę chcemy robić, oraz być i współpracować z ludźmi, z którymi dobrze jest być razem.
Dlatego jest miejsce na dobrą muzykę i dobre książki, dobre relacje i dobre posiłki w procesie architektury.
Sam proces jest jak gra między nami, naszym klientem i instytucjami budowlanymi.
NRJA jest obecnie zaangażowana w ponad 15 różnych propozycji projektowych, począwszy od wieżowca Z Towers w Rydze, kilku wielofunkcyjnych budowli wielorodzinnych i wielofunkcyjnych, a także rozwoju nowego rynku i nabrzeża w nadmorskim miasteczku Pavilosta; W5, olbrzymi blok mieszkalny, który obejmuje przystanie i przystanie, położony na nabrzeżu jeziora Kisezers; B200, siedmiopiętrowy kompleks mieszkaniowy, osiedle mieszkaniowe w Kipsali, nad rzeką Dźwiną, a także inne budynki komercyjne i mieszkalne.
Zamiast przedstawiać wszystkie projekty na tym artykule – i na kolejnych funkcjach AD Futures – przedstawimy tu kilka niezmontowanych projektów, a także będziemy je budować na osobnych artykułach.
Lokalizacja: 40a Kr.Barona str, Ryga, Łotwa Typ: konkurs I nagroda, zlecenie Obiekt: wielofunkcyjny Rozmiar: 4400 m2 Stan: w toku Rok: 2007- 2009 LEDUS / NRJA Budynek ten znajduje się w historycznym centrum Rygi.
Przewiduje stworzenie wielofunkcyjnego, nowoczesnego budynku.
Concept: Ice.
Lód .
jako geometryczna rzeźba miasta.
Lód – częściowo przezroczysty, półprzezroczysty materiał, synteza białych odcieni i tekstura.
Lód jest zamknięty w pamięci.
+ 34 Lokalizacja: Matrozu str, Kipsala, Ryga, Łotwa Typ: prowizja Obiekt: mieszkalny / biurowy Rozmiar: 14 300 m2 Stan: w toku Rok: 2008-2009 6-piętrowy kompleks mieszkalno-biurowy z nabrzeżem jachtowym w Rydze nad rzeką Dźwiną .
Ekspresyjna macierz woluminu zaprojektowana tak, aby każdy apartament był wyposażony w maksymalne punkty widzenia do portu.
Każda objętość jest zaprojektowana jako moduł 8x8m, 2 poziom wysokości, konstrukcja nośna.
struktura.
Lokalizacja: Dzintaru str, Pavilosta, Łotwa Klient: Alda valks, Ltd.
Typ: prowizja Obiekt: apartamenty / nabrzeże jachtów / nowy rynek miejski Rozmiar: 550 m2 Stan: w toku Rok: 2007-2009 W Pavilosta.
małe nadmorskie miasteczko portowe.
projektowany jest nowy plac miejski oraz niezbędna infrastruktura nabrzeża dla łodzi.
Budynek, zaprojektowany jako małe prywatne apartamenty dla żeglarzy, jest częściowo pogłębiony na brzegach rzeki.
Plac miejski znajduje się nad ziemią; koncepcja krajobrazu przyjęta została z typowej dla bloku miasta Pavilosta struktury blokowej, która staje się zasadą podziału stref funkcjonalnych na placu.
[podobne: kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny, vitopend 100 instrukcja, system kominowy schiedel ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny system kominowy schiedel vitopend 100 instrukcja