automatyka budynkowa
automatyka budynkowa i inteligentny dom

Nowoczesna architektura : AD Round Up: Retail Część I

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Projektowanie sklepu może stanowić wyzwanie dla architekta.
Wiele razy jego projekt musi być powiązany z produktem, który będzie sprzedawał sklep.
Również fajny projekt może bardzo przyciągać ludzi, że sam produkt nie będzie.
Więc dzisiaj, w naszej pierwszej rundzie tygodnia, przedstawiamy Wam detaliczną previoulsy prezentowaną na AD.
Siedziba firmy Dolce & Gabbana / Studio Piuarch Nowa siedziba D & G w Mediolanie we Włoszech zawiera salony sprzedaży dla kolekcji, biur, restauracji i serii przestrzeni obrazów o łącznej powierzchni 5 000 metrów kwadratowych.
Dwa budynki z lat dwudziestych i sześćdziesiątych, z widokiem na trzy ulice, łączą się w kompleks z pięcioma kondygnacjami naziemnymi i dwoma piwnicami.
Projekt opiera się na architektonicznej zasadzie wielkiego rygoru, z wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak biały kamień Namibii, szkło i niedokończona stalowa blacha (czytaj dalej.) Armani Ginza Tower / Doriana e Massimiliano Fuksas Zawsze trudno jest krystalizować obraz ktoś, szczególnie osoba znana jako Giorgio Armani, jedna z najbardziej znanych postaci na świecie.
To nie przypadek, że Andy Warhol przedstawił go jako jedną z ikon naszych czasów.
W przypadku wieży Armani / Ginza uznano za niezbędne zaprojektowanie nie tylko jego kreatywności jako projektanta, ale także jego specjalnej aury, odtworzenia atmosfery pracowni tego włoskiego geniuszu twórczego, a także jego estetycznego kodu i jego osobistego wizerunku (czytaj więcej .) Meydan.
Kompleks handlowy Umraniye i multipleks / FOA Rozwój handlowy w Umraniye ma na celu nie tylko sprawne centrum handlowe, ale także prawdziwe centrum miejskie dla przyszłego rozwoju jednego z najszybciej rozwijających się obszarów w Istambule.
Strona stanie się w niedalekiej przyszłości gęstym miejskim materiałem zbudowanym wokół rozwijającego się kompleksu handlowego zlokalizowanego na terenie.
Budynek poprzez swoją geometrię i strategię obiegu antycypuje swoją późniejszą integrację w gęstym, wewnętrznym kontekście miasta, mającym na celu sformułowanie alternatywnego prototypu do zwykłego rozwoju retail box out-of-town (czytaj więcej.) Sklep B / Marcio Kogan Ten projekt jest sklep meblowy detaliczny Vitra z siedzibą w S.
o Paulo.
Architekt użył materiałów w ich ekstremalnych warunkach, takich jak widoczny beton wykonany bez troski o precyzję lub wykończenie, czy też o skórze tylnej części, w której stosował różne warstwy stalowej ramy, która jest zwykle używana po wewnętrznej stronie betonowych płyt.
i zostały znalezione na stronie.
Podobnie, wewnętrzne ściany nie zostały wykończone specjalnymi i nadal mają oryginalne oznaczenia kredowe pozostawione przez robotników podczas budowy, prawie odkrycie archeologiczne (czytaj więcej.) DURAS ambient Funabashi / Sinato Sklepy znajdują się w Funabashi w Japonii.
Trójkątne ściany dzielą środek przestrzeni sklepowej.
Stoją tak, jakby tańczyli i robią otwór w przestrzeni ..
Możemy powiesić ubrania w otworze.
Możemy przejść przez otwór.
Materiały przedniej i tylnej strony trójkątnych ścian są różne i powoduje różne wyrażanie tej przestrzeni.
Im więcej ludzi porusza się w tym sklepie, tym bardziej różnorodny, skomplikowany widok możemy zobaczyć.
Doświadczenie tej przestrzeni jest jak ruchomy obraz niż statyczny obraz (czytaj więcej.)
[hasła pokrewne: mrówka stalowa wola, wodomierze metron, metrohouse bolesławiec ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: metrohouse bolesławiec mrówka stalowa wola wodomierze metron