automatyka budynkowa
automatyka budynkowa i inteligentny dom

Nowoczesna architektura : ORDOS 100 # 22: Tham & Videg Hansson Arkitekter

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Ta willa znajduje się w projekcie działki ORDOS.
Architekci: Tham & Videg.
Rd Hansson Arkitekter Lokalizacja: Ordos, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Rok budowy: 2008 Rok budowy: 2009Curator: Ai Weiwei, Pekin, Chiny Klient: Jiang Yuan Water Engineering Ltd, Mongolia Wewnętrzna, ChinyKonstrukcja Powierzchnia: 1.000 mkw.
Punktem tego wniosku jest doświadczenie wertykalne jako uzupełnienie horyzontalnego stanu płaskowyżu Ordos, nowej topografii, która może w pełni wykorzystać jego otoczenie.
Dom zaczyna się od basenu na niższym poziomie ogrodu i sięga aż do najwyższego tarasu na dachu otwartego na niebo.
Przestrzenie wewnętrzne podążają za ruchem, rosnącą spiralą wokół rdzenia konstrukcyjnego, schodami.
W rezultacie program jest dystrybuowany na szereg wewnętrznych tarasów, które są wzajemnie połączone wizualnie, oferując jednocześnie odosobnienie i różnicowanie przestrzeni w sekcji.
Niski mur definiuje ogród, proponujemy brzozy stojące na trawnikach, wszystkie zielone w przeciwieństwie do piaszczystych suchy krajobraz.
Dominujące materiały są eksponowane na beton (fasady, podłogi, sufit i rdzeń schodowy), panel ze sklejki na ścianach wewnętrznych, trawione szkło i ceramika do basenów.
Wszystkie okna są zamocowane na stałe za pomocą elementów ze stali nierdzewnej.
[podobne: instalacja odgromowa schemat, metrohouse bolesławiec, e slawex ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: e slawex instalacja odgromowa schemat metrohouse bolesławiec