automatyka budynkowa
automatyka budynkowa i inteligentny dom

Architektura 21szego wieku : Siedziba RBGO, Ribera del Duero / Estudio Barozzi Veiga

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Bardzo ciekawy projekt z Estudio Barozzi Veiga, praktyki z serii AD Futures.
Siedziba komisji orzekającej ds.
Gwarancji pochodzenia, Ribera del Duero.
Lokalizacja: Roa, Hiszpania Lata: 2006.
2009 Konkurs: pierwsza nagroda Status: w trakcie budowy Celem tego konkursu było przebudowanie istniejącego budynku i jego rozbudowa w celu pomieszczenia siedziby zarządu w celu zagwarantowania pochodzenia – Ribera del Duero ..
Interpretacja, jako główne poszukiwanie, nadaje zdolność pragnieniu wiedzy, która podtrzymuje całą ekspresję artystyczną, podczas gdy architektura, jako sztuka uprawiania, może być wyrażona konstytucyjnie jako interpretacja, a prawdziwa jest jej przestrzenią wiedzy.
W związku z tym projekt jest po prostu założony jako unikalna interpretacja rzeczywistości tego miejsca.
Dąży do zaoferowania przestrzeni różnicy, w której elementy, które składają się na jej bliskość – miasto, krajobraz, atmosferę – są zaabsorbowane i odzwierciedlają je jako odbicie lustrzane.
Miejsce zostało wyrzeźbione przez miasto i krajobraz, a projekt po prostu interpretuje ten stan, określając różnicę, która przybliża nas do zrozumienia.
W ten sposób budynek można rozumieć jako pojedynczy wyraz jego otoczenia, jako element przejścia między krajobrazem miejskim, w którym jest on wprowadzany, a krajobrazem naturalnym, który się z nim konfrontuje.
Budynek porusza się pomiędzy tymi podwójnymi napięciami: porusza się, jak następuje, adaptuje się i znajduje formę architektoniczną dla znaczeń, które syntetyzują miasto i krajobraz.
Projekt staje się istotną konkluzją istniejącego tomu, sugerując potrzebę elementu rozstrzygającego, który wyraża tymczasowe odłączenie nowego tomu.
Ten nowy element tworzy zależny od siebie, podąża za linią starego elementu i deklaruje niemożność autentycznej redefinicji jego historycznego wyglądu.
Z tego elementu, zwracając uwagę na ponowną kompozycję kontekstu miejskiego w małej skali, projekt staje się niezależny i zmierza w kierunku dużej skali, w kierunku odległego krajobrazu, definiując niezależny element, zdolny do konfrontacji z odległością.
Wyłaniający się element, który zapewnia ciągłość z kontekstem, z jego ikonicznymi elementami i ustanawia dialog z horyzontem płaskowyżu i monumentalnością krajobrazu, identyfikując się jako ponadczasowy monolit.
Materialność projektu, kamień lokalny, postrzegana jest jako intensyfikacja charakteru miejsca, umożliwiająca późniejszą zmysłową ewokację krajobrazu.
Leczenie otworów sugeruje i otwiera przestrzeń różnicy, ustawiając projekt w radykalnie współczesnym stanie.
Projekt wznosi się w progu miejskiego i tam budynek styka się z krajobrazem i zaczyna podążać w jego kierunku, przyjmując zasadniczy warunek architektury jako całości: ekspresję grawitacji poprzez jej ziemskie potrzeby i zamieszkiwanie odwiecznej nawigacji w kierunku odległym.
[przypisy: kalkulator współczynnika u, metrohouse bolesławiec, impregnacja więźby dachowej ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: impregnacja więźby dachowej kalkulator współczynnika u metrohouse bolesławiec