automatyka budynkowa
automatyka budynkowa i inteligentny dom

Budownictwo i architektura : Biennale w Wenecji 2012: Nowe formy w drewnie / Finlandia, Alvar Aalto Pavilion

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nico Saieh Aby uczcić ponowne otwarcie nowo odrestaurowanego Pawilonu Alvara Aalto, podkreślają prace młodych fińskich architektów, którzy wykorzystali drewno w swoich ostatnich pracach.
Architekci ALA stworzyli falisty wystający z masywnego dębu, aby powitać gościa w Kilden, Centrum Performing Arts w Kristiansand w Norwegii.
Avanto Architects projektuje publiczną saunę, która ma być wykonana z drewna, aby stworzyć łatwy, pofałdowany budynek, który jest częścią przyszłego parku przybrzeżnego niż konwencjonalny budynek.
Eero Lundén i Markus Wikar zastosowali algorytmy komputerowe do stworzenia lekkiej konstrukcji z drewna na tymczasowy pawilon w Turku.
Architekci K2S wykorzystali drewno, aby stworzyć dokładnie przemyślaną przestrzeń ciszy i odosobnienia w jednym z najbardziej ruchliwych obszarów w centrum Helsinek.
Lassila Hirvilammi Architect angażuje się w dialog między tradycją a nowymi zastosowaniami konstrukcji drewnianych w ich Kościele Kuokkala.
.
Nico Saieh Pawilon, zaprojektowany jako centralne miejsce spotkań Światowej Stolicy Designu w Helsinkach w 2012 roku, Pyry-Pekka Kantonen i program Wood na Uniwersytecie Aalto, ilustruje nacisk kładziony na innowacje i badania w zakresie technik drewna w ramach edukacji architektów i projektanci w Finlandii.
.
Nico Saieh Pawilon Alvara Aalto pierwotnie miał być tymczasowy.
Zaprojektował ją Aalto, znany z umiejętnego traktowania drewna w meblach, a także w budownictwie.
Jako pawilon dedykowany do reprezentowania Finlandii na Międzynarodowej Wystawie Architektury w La Biennale w 1956 roku, struktura została wykonana z drewna, dość rzadkiego materiału budowlanego w Wenecji.
.
Nico Saieh Pomimo pierwotnie tymczasowego charakteru pawilonu niezwykłego materiału budowlanego, budynek nabrał poczucia trwałości jako część obszaru Giardini w Wenecji.
Jesienią 2011 roku pawilon został poważnie uszkodzony przez spadające drzewo podczas burzy.
Ten wypadek, spowodowany grą sił natury, zainicjował proces refleksji i badań w celu oceny historii budynku i technik stosowanych w jego konstrukcji.
To także zainspirowało nas do uznania współczesnych przejawów długiej tradycji budowania w drewnie w Finlandii i jej ważnej roli jako części wspólnego układu odniesienia dla ludzi.
.
Nico Saieh Wystawa jest częścią programu World Design Capital Helsinki 2012.
.
Nico Saieh.
Nico Saieh
[hasła pokrewne: instalacja odgromowa schemat, kalkulator współczynnika u, vitopend 100 instrukcja ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: instalacja odgromowa schemat kalkulator współczynnika u vitopend 100 instrukcja