automatyka budynkowa
automatyka budynkowa i inteligentny dom

Budownictwo wczoraj i dzis : Anty-blob Koolhaas: transformator Prady

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Właśnie obejrzałem wideo do nowego projektu OMA dla PRADA, Transformera.
Pawilon, który obecnie jest montowany w Seulu w Korei, pozwala na różne konfiguracje do różnych zastosowań (kino, wystawa, sztuka, pokaz mody) – związany z nowym połączeniem dyscyplin, między sztuką, modą i architekturą.
Następnie pytanie, w jaki sposób połączyć te różne zastosowania w jednym pawilonie, staje się architektonicznym wyzwalaczem dla tego nowego obiektu.
(Wolę używać tego słowa, bo myślę, że budowanie jest dla niego przestarzałe).
Te różne konfiguracje wynikają z obracania tego obiektu – transformatora – za pomocą dźwigu, a każda powierzchnia tego obiektu jest płaszczyzną o określonym kształcie, specyficzną dla każdego zastosowania, ale również wykorzystywaną jako pomocnik do innych zastosowań (np.
Projektor kinowy ).
Jeśli spojrzysz na każdy z tych kształtów, wszystkie są dla nas wspólne: okrąg, krzyż, prostokąt i sześciokąt.
co skutkuje bardzo rozpoznawalnym obiektem, który Koolhaas nazywa anty-plamą, i myślę, że tam właśnie Rem zdobywa kolejną.
W każdym razie gorąco polecam obejrzeć filmy na stronie Prada Transformer: Koolhaas wyjaśnia transformator, upływ czasu budowy i transformator obracany za pomocą dźwigów.
Pawilon kanałowy (blob, Zaha) kontra pawilon Prady (anti-blob, OMA).
Renderowania i schematy po przerwie.
[patrz też: piec kondensacyjny cena, e slawex, floks szydlasty ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: e slawex floks szydlasty piec kondensacyjny cena