automatyka budynkowa
automatyka budynkowa i inteligentny dom

Budownictwo wczoraj i dzis : ORDOS 100 # 26: FRENTE

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ta willa znajduje się w projekcie działki ORDOS.
Architekci: FRENTE / Juan Pablo Maza Lokalizacja: Ordos, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Rok budowy: 2008 Rok budowy: 2009Curator: Ai Weiwei, Pekin, Chiny Klient: Jiang Yuan Water Engineering Ltd, Mongolia Wewnętrzna, ChinyConstructed Area: 1,000 m2 aprox Natychmiastowy kontekst jazdy decyzja o zaprojektowaniu introwertywnej willi.
W wyniku ekstremalnych warunków pogodowych została ona wybrana do zakopania domu, korzystając z hojności podziemnych temperatur, a tym samym neutralizacji surowych warunków pogodowych w zimie i lecie.
Z drugiej strony, realizując dobrą pogodę w okresie wiosennym i jesiennym, willa reaguje na ten dualizm, pozostawiając część konstrukcji całkowicie odsłoniętą, a przez to całkowicie ekstrawertyczną.
W ten sposób willa celebruje dwoistość domu introwertyczno-ekstrawertycznego.
diagramy koncepcyjne Korzystając z pozornej obłudy wymaganych obszarów, osiemdziesiąt procent programu zostało utrzymane w wielkiej willi.
(pochowany), który mieszka wokół wewnętrznego dziedzińca, w programie, który promuje interakcje rodzinne i kładzie nacisk na społeczność.
Duplikat programu jest oddzielony i umieszczony w masie równej rozmiarowi dziedzińca, tworząc w ten sposób prywatną.
Małą willę.
(pływający), który zyskuje poglądy i daje każdemu członkowi rodziny możliwość czasowej izolacji.
Podział programu (podziemny i ruchomy) powoduje zwolnienie parteru, co pozwala na wykorzystanie go jako przestrzeni publicznej bez utraty prywatności.
Sekcja 02 Główną ideą krajobrazu jest zasugerowanie lasu w środowisku pustynnym.
Ten las jest zrobiony ze stalowych kolumn, które działają jak.
Kamuflaż.
dla struktury pływającej willi, a także daje odwiedzającym świadomość naruszania prywatnej przestrzeni.
[podobne: wodomierze metron, wkłady kominowe ze stali nierdzewnej, szamba plastikowe ceny ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: szamba plastikowe ceny wkłady kominowe ze stali nierdzewnej wodomierze metron