automatyka budynkowa
automatyka budynkowa i inteligentny dom

Nowoczesna architektura : 3LHD zaprojektuje prywatne centrum medyczne w Chorwacji

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nasi przyjaciele z biura 3LHD podzielili się z nami swoim najnowszym projektem prywatnego centrum medycznego z dodatkowymi udogodnieniami w Splicie w Chorwacji, które zdobyły pierwszą nagrodę na prywatnym konkursie.
Opis architekta i więcej zdjęć po przerwie.Zamknij otoczenie i historyczną stronę dzielnicy Firule są jednymi z najbardziej przyjemnych miejsc życia, pracy i rekreacji w Splicie.
Niezwykła lokalizacja polikliniki to jedna z jej największych zalet.
Umieszczony w pobliżu istniejącego kompleksu szpitalnego w Firule, blisko morza i świeżego powietrza, daje mu jeszcze większe znaczenie i wartość.
Projekt takiego zdeterminowanego programu i funkcji wymaga maksymalnego pragmatyzmu i szacunku dla programu konkursowego, a także maksymalnego wyposażenia technicznego i technologicznego oraz funkcjonalność.
Konieczne było pionowe rozwinięcie nabytych funkcji w celu umieszczenia wszystkich usług, diagnostyki, praktyk i laboratoriów zgodnie z wymaganiami.
Wszystkie pomieszczenia ogólnodostępne znajdują się w piwnicach, na parterze i pierwszym piętrze, klinika dla pacjentów i administracja na wyższych piętrach oraz garaż podziemny.
Głównym elementem wizualnym budynku i akcentem całego domu jest koperta fasadowa, wykonana z poziomych pasów.
Obejmuje dom tak, jak bandaże chronią pacjenta.
Podobnie jak membrana, która chroni przed słońcem, jest wyrafinowanym regulatorem światła i kryje w sobie tyle, ile się odsłania.
Jest również wykorzystywany jako klasyczna parasolka przeciwsłoneczna (sun shutter) i inspirowana jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów współczesnej architektury Split.
Ivo Radić.
S Briss Soleil.
.Atriasy / loggias to segmenty zewnętrzne i półpubliczne umieszczone na wszystkich piętrach.
Dzielą one i łączą przestrzenie polikliniki, a zamiast introwertycznego korytarza szpitalnego, zapewniają relaksującą strefę wypełnioną śródziemnomorską roślinnością, drewniane tarasy z widokiem na morze i okoliczne wyspy.
W przedsionkach pacjenci, pracownicy i goście mogą zrobić sobie przerwę, powąchać świeże morskie powietrze i pójść na spacer (nawet w piżamie).
[więcej w: wkłady kominowe ze stali nierdzewnej, kowalczyk materiały budowlane, kocioł gazowy jednofunkcyjny z zamkniętą komorą spalania ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kocioł gazowy jednofunkcyjny z zamkniętą komorą spalania kowalczyk materiały budowlane wkłady kominowe ze stali nierdzewnej