automatyka budynkowa
automatyka budynkowa i inteligentny dom

Ze swiata architektury – Biennale w Wenecji 2012: Made in Athens / Greece

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nico Saieh Współczesne Ateny to miasto silnych sprzeczności: to miasto, którego tożsamość ukształtowała się podczas odbudowy po II wojnie światowej.
Miasto, które ma do swojej dyspozycji wyjątkowo utalentowaną kadrę młodych architektów, międzynarodową orientację, dobrze wykształconą i posiadającą bogate doświadczenie zawodowe.
Jest to jednak miasto najbardziej dotknięte obecnym kryzysem gospodarczym.
Obecnie ateńska przestrzeń miejska ulega rozkładowi i coraz częściej dochodzi do zakłóceń w sieci społecznej.
Młodsze pokolenie architektów skorzystało z pozytywnych aspektów globalizacji, a dziś staje twarzą w twarz z trudnym aspektem światowego kryzysu finansowego, gwałtownym poziomem życia i potrzebą ponownego zdefiniowania priorytetów projektu architektonicznego.
Te sprzeczności kształtują szczególną dynamikę w mieście.
W Atenach powstają warunki do poszerzenia powiązań między architekturą a miastem, zarówno w okresie spowolnienia gospodarczego, jak i po jego przejściu; ponadto tworzone są warunki, aby wyprowadzić na pierwszy plan nowe sposoby postrzegania roli architektury, usunięte ze standardów dobrego samopoczucia w poprzedniej dekadzie.
Grecki udział przedstawia ten specyficzny ateński urbanizm w dwóch obszarach.
Pierwszy temat dotyczy lokalnej tradycji miejskiej, a konkretnie ewolucji ateńskiego budynku mieszkalnego lub polikatoikia od 1950 r.
Do dnia dzisiejszego.
Temat ten zbada związki między architekturą anonimową i tytułową a procesem tworzenia krajobrazu miejskiego poprzez powtórzenie podstawowej jednostki.
.
Nico Saieh Drugi temat dotyczy fragmentacji i sporów o ateńską przestrzeń publiczną, koncentrując się na równoważeniu i / lub uzupełniających siłach miejskich.
Rozpad urbanistyczny przedstawiono wraz z podejmowanymi próbami ponownego wykorzystania obszarów centralnych; podczas gdy programy odnowy miast są wspierane przez alternatywne sieci i inicjatywy aktywistów.
.
Nico Saieh Kreatywną siłę współczesnych Aten podkreśla wystawa prac architektów i kreatywnych grup w mieście.
Wystawa koncentruje się na ośmiu narracjach o Atenach, łącząc nowe strategie projektowania i rozważając wydarzenia zachodzące w mieście.
.
Nico Saieh Jednoczesna prezentacja praktyki twórczej grup twórczych w Atenach, wraz z lokalnymi tradycjami miejskimi i przekształceniami przestrzeni publicznej, ma na celu wytyczenie nowego wspólnego obszaru kształtowanego w Atenach przez ten kryzys.
Celem wystawy jest podkreślenie pozytywnych sił kształtowanych w tej kluczowej chwili obecnej i zwiastowanie lepszej przyszłości dla miasta i jego architektury.
.
Nico Saieh
[więcej w: impregnacja więźby dachowej, vitopend 100 instrukcja serwisowa, kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: impregnacja więźby dachowej kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny vitopend 100 instrukcja serwisowa